Sık Sorulan Sorular

KonuşaKonuşa™ nedir?

KonuşaKonuşa online psikolojik destek hizmetini herkes için mekânsal ve zamansal anlamda mümkün kılar. Hepimiz zaman zaman hayatla meseleler yaşarız: ilişkiler, stres, aile, kariyer, çocuklarımız, kaygı atakları, depresyon. Tüm bunlar doğaldır ve yaşamın bir parçasıdır.

KonuşaKonuşa’yı kurarken inandık ki, günümüzde hayatın getirdiği meselelerle uğraşan herkesin kolaylıkla ve hızla erişebileceği, deneyimli ve lisanslı klinik psikologlardan oluşan bir ekipten psikolojik danışmanlık hizmeti almaya hakkı vardır. Online terapi bu ihtiyacı karşılayan en hızlı yöntemdir.

Gizliliğim korunuyor mu?

KonuşaKonuşa’da güvenliğinizi sağlamak ve gizliliğinizi korumak bizim için önemli ve önceliklidir. Bunu sağlamak amacı ile *HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act) onaylı bir teknik sistem kullanıyoruz. KonuşaKonuşa HIPAA ile online psikolog hizmeti sağlayan tek platformdur. KonuşaKonuşa’dan acil psikolojik destek ihtiyaçlarınız için de faydalanabilirsiniz.

*HIPAA: health insurance portability and accountability act. amerikada sağlık sektöründeki bilgi güvenliği standartlarını belirlemek ve sağlık hizmetlerinde güvenli bir bilgi ortamı oluşturmak amacıyla 21 ağustos 1996 tarihinde hayata geçirilen yasa.

Online terapi gerçekten etkili midir?

Kesinlikle evet. Doğru kişilerce doğru bir yöntemle yapıldığı sürece. Son on yılda birçok bilimsel araştırma online psikolojik danışmanlığın etkili olduğunu göstermiştir. Konu ile ilgili yapılmış  araştırmalardan birini burada bulabilirsiniz.

Online terapi gerçekten etkili midir?

Evet, acil psikolojik destek, kriz durumları dışında geleneksel terapide işlenen bir çok konu online terapi yardımıyla da çözülebilmektedir. Günün birçok saatinde online psikolog hizmeti almak mümkündür.

KonusaKonusa.com’da hangi yöntemlerle online terapi hizmeti alabilirim?

KonusaKonusa.com üzerinde telefonla psikolojik destek alabileceğiniz gibi, görüntülü olarak da online terapi almanız mümkündür.

KonusaKonusa.com psikologlarına gerçekten güvenebilir miyim?

Evet, KonusaKonusa.com ‘da psikolojik destek veren tüm psikologlar sisteme dahil olurken diploma ve referanslarını ibraz eder ve mülakat sürecinden geçerler.

KonusaKonusa.com online terapi yüzyüze terapinin yerine geçer mi?

Hayır. Her ne kadar bazı araştırmalar online terapi ya da online psikolojik danışmanlığın, yüzyüze yapılan kadar etkili olduğunu savunsa da, Online terapi klasik (yani yüzyüze yapılan) terapinin yerine geçmeyi hedeflememektedir. KonuşaKonuşa hayatta karşılaştığınız meseleler ile başetmek konusunda size yardımcı olacak kapıyı aralar.

KonuşaKonuşa’da yer alan tüm klinik psikologlar gerekli durumlarda sizi yüzyüze terapiye ya da bir psikiyatrik sürece yönlendirmek konusunda da eğitimli ve deneyimlidirler.

KonusaKonusa.com’da telefonla psikolojik destek alabilir miyim?

Evet, telefon ile alabileceğiniz gibi web tarayıcınızdan terapistini görerek ve kameranızı kapatak da psikolojik destek alabilir, online terapi sürecinize devam edebilirsiniz.

Ücretsiz Bilgi Almak İçin Lütfen Arayınız

0850 885 24 48