Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Bu gizlilik politikası en son 5 Aralık, 2015 tarihinde güncellenmiştir.

 • Kapsam
 • Hizmet
 • KonusaKonusa tıbbi hizmetler veren bir site değildir
 • Yaş
 • Yetkilendirme ve Bilgilendirme
 • Seans süresince iletişim
 • Kullanım koşulları
 • Ücretler ve seanslar
 • Fikri mülkiyet hakları
 • Üçüncü parti içerikler
 • Kullanıcılar tarafından yayınlanan içerikler
 • Kişisel bilgilerinizin toplanması
 • Kişisel bilgilerinizin kullanılması
 • Üçüncü parti linkleri ve içerikleri
 • Muafiyet
 • Sorumluluğun Sınırlandırılması
 • Sonlandırma
 • Genel

 

Kapsam

Son güncellenme tarihi: 5 Aralık, 2015

KonusaKonusa’yı kullandığınız için teşekkürler. www.konusakonusa.com web adresi (kısaca ‘Site’ YADA ‘KonusaKonusa’ olarak anılacaktır), sizlerin (kısaca ‘Danışan’ olarak anılacaktır) yardıma ihtiyaç duyduğunuz alanlardaki Klinik Psikologlara (kısaca ‘Danışman’ olarak anılacaktır) kolayca ulaşmanıza yardımcı olmayı hedeflemektedir (Klinik Psikologlar ve Site birlikte kısaca “Hizmet” olarak anılacaktır)

 

Hizmetlerimizi kullanmakla, bu Gizlilik Politikasının hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz. İş bu hizmet koşulları (“Koşullar”) siteye erişiminiz ve hizmetleri kullanımınızla ilgili koşulları, kişisel bilgilerinizin nasıl kullanıldığını ve ne şekilde korunduğunu göstermektedir. Lütfen siteyi kullanmadan önce dikkatlice okuyunuz. Site büyüyüp, siteye ve verilen hizmetlere yeni özellikler eklendikçe bu Gizlilik Politikası güncellenebilir. Bu belgeye değişiklik yapılması durumunda bu alanda duyurulacaktır. Gizlilik Sözleşmesi’nde değişiklik yapılmasından sonra hizmetleri kullanmaya devam ettiğinizde, yeni koşulları kabul etmiş olursunuz.

 

Hizmet

Hizmetlerin kullanımı:

Site’de verilen hizmetlere ulaşmak yada kullanmak için bazı güncel kişisel bilgilerinizi vermeniz istenebilir. Verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu ve KonusaKonusa ile iletişimde bulunmak için sağladığınız iletişim kanallarının güvenliğini sağlamak danışanın sorumluluğundadır. KonusaKonusa olarak site ile iletişimde kullandığınız iletişim kanallarında güçlü bir şifre (büyük, küçük karakterler, semboller ve rakamlardan oluşan) seçmenizi öneririz. Hesabınız üzerinden gerçekleşen tüm aktiviteler, şifre ve kullanıcı adınızı paylaştığınız üçüncü sahıslarınkiler de dahil olmak üzere danışanının sorumluluğundadır. Lütfen hesabınızla ilgili yaşanabilecek bu gibi durumlarda, güvenlik sebebiyle en hızlı şekilde siteyi bilgilendiriniz.

 

KonusaKonusa tıbbi hizmetler veren bir site değildir

 

KonusaKonusa, danışanların yardım almak istedikleri alanlardaki klinik psikologlarla iletişime geçmeleri için gereken teknoloji ve altyapı hizmetlerini sağlar.

KONUSAKONUSA HICBIR KOSUL ALTINDA TIBBI TAVSIYE VERMEZ. SITEYI ACIL TIBBI YARDIM YADA MENTAL SAĞLIK IHTIYACLARINIZ ICIN KULLANMAYINIZ. EĞER TIBBI YADA RUHSAL BİR ACİL DURUM İÇERİSİNDEYSENİZ 155 POLIS YADA 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ’Nİ ARAYINIZ. Site üzerinde paylaşılan bilgiler hiçbir türde tıbbi tavsiye içermediği gibi, asla bu amaç ile paylaşılmamıştır. Site içeriğindeki hiçbir bilgi tıbbi yada mental sağlık görüşü belirtmeyi amaçlamaz yada hiçbir tedavi seceneğine referansta bulunmaz.

 

SITEYI KULLANAN KLİNİK PSİKOLOGLARIN VERMIS OLABILECEKLERİ; BİLGİ, TEDAVİ TAVSİYELERİ, YADA ÖNERMİŞ OLABİLECEKLERİ KURUM, ÜRÜN VE DİĞER DANIŞMANLAR, HİÇBİR KOŞUL ALTINDA KONUSAKONUSA TARARAFINDAN TAVSIYE EDİLMİŞ , YÖNLENDİRİLMİŞ, ÖNERİLMİŞ, ONAYLANMIŞ YADA TEYID EDİLMİŞ OLARAK KABUL EDİLEMEZ. YUKARIDA BELİRTİLENLERDEN HİÇBİRİ SİTE TARAFINDAN TAVSİYE EDİLİYOR, REFERANS OLUNUYOR OLARAK DEĞERLENDİRİLMEMELİDİR. SİTEDEKİ HERHANGİ BİR KLİNİK PSİKOLOG TARAFINDAN SAĞLANAN SERVİSİN KALİTESİ YADA UYGUNLUĞU GARANTİ EDİLMEMEKTEDİR VE BU GİBİ DURUMLARDAN KONUSAKONUSA SORUMLU TUTULAMAZ.

KONUSAKONUSA SITEDEKİ DANIŞMANLAR TARAFINDAN SAĞLANAN, DANIŞMAN PROFİLLERİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE, HİÇBİR İÇERİK, TAVSİYE, SÖYLENEN YADA YAZILAN BİLGİNİN GEÇERLİLİĞİ, DOĞRULUĞU, TAMLIĞI, GÜVENLİĞİ, YASALLIĞI, KALİTESİ YADA UYGULANABİLİRLİĞİNİ GARANTİ ETMEZ.

KONUSAKONUSA, DANIŞANIN YUKARIDA BELİRTİLEN VE DANIŞMANLAR TAFINDAN SAĞLANAN BİLGİ YADA TAVSİYELER DOĞRULTUSUNDA OLUŞACAK ZARAR VE KAYIPLARINDAN HİÇBİR KOŞUL ALTINDA SORUMLU OLMAYACAKTIR.

 

Yaş

Sitedeki hizmetlerden faydalanmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

 

Yetkilendirme ve Bilgilendirme

Site ve Hizmetleri kullanmak vasıtası ile danışmanlardan randevu alarak aşağıdaki koşulları anlamış ve kabul etmiş olursunuz;

KonusaKonusa danışanlara, site ile paylaşmayı tercih ettikleri bilgiler doğrultusunda danışman listeleri yada profilleri sağlar. KonusaKonusa hiçbir danışmanı doğrudan önermez (i) ve hiçbir şekilde danışmanlar tarafından sağlanan hizmetin yada önerilerilerin kalitesi konusunda bir garanti vermez.

Danışanlar sadece tavsiye üzerine ulaşan uzmanları, diplomaları ve kimlikleri ve tecrübeleri kontrol edilerek sisteme dahil edilir.

Danışanlar kendi danışmanlarını seçmekle sorumludur, seçtikleri danışmanla ilgili kendi araştırmalarını yapmaları, yetkinlik ve eğitimleri konusunda ilgili meslek odalarını aramaları ve bilgi edinmeleri tavsiye edilir.

KonusaKonusa gerekli diploma, lisans ve yetkinlikleri ibraz edemeyen danışanların sisteme dahil olmalarına izin vermemektedir, fakat yukarıda belirtilen tüm bilgi ve belgeler danışanların kendi beyanlarına dayalıdır ve site bağımsız olarak bu bilgileri doğrulayıp danışanlara sunması mümkün değildir.

Seans süresince iletişim;

KonusaKonusa’nın sitede profili olan danışmanlar ile gerçekleştirilen terapi seansları üzerinde kontrolu yoktur, erişimi yada kaydetmesi – HPAA – mümkün değiştir ve seans süresince gerçekleşen iletişimin içeriği ile ilgili hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

İş bu siteyi kullanarak, danışanlar beyan etmiş oldukları bilgilerin seçmiş oldukları danışmanlarla paylaşılmasını kabul etmiş olurlar. İletişimin içeriği tamamiyle bu içeriği oluşturan kişinin sorumluluğundadır.

Kullanım koşulları;

Danışan yayınladığı, gösterdiği, gönderdiği yada yüklediği tüm bilgi, video, fotoğraf, mesaj ve materyaller (içerik), emailler yada hizmeti kullanarak paylaşabileceği tüm diğer içeriklerle ilgili tek ve doğrudan sorumludur. İş bu gizlilik politikasını onaylayarak, KonusaKonusa vasıtası ile hukuka aykırı, tehdit içeren, talep edilmemiş bilgi göndermeyeceğinizi, içerik göstermeyeceğinizi, mail yada herhangi bir yolla listelenenleri iletmeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Ücretler ve seanslar

KonusaKonusa danışanlara, site vasıtasıyla danışmanlardan randevu almalarına olanak vermektedir. Site bu randevular için yapılacak ödemeler konusunda üçüncü parti bir ödeme aracısından hizmet almaktadır. İş bu aracı kurum (KonusaKonusa değil) , danışanlardan kredi kartı bilgilerini almak ve diğer yollarla iletilen ödemeleri tahsil etmekle sorumludur. KonusaKonusa hiçbir şekilde ve hiçbir kanaldan danışanların kredi, debit kart numaraları yada bunlar dışındaki hiçbir finansal bilgilerini istemez yada temin edip saklamaz. Bu konu ile ilgili danışan doğrudan ödeme aracısı ile iletişime geçerek, hizmet kullanım koşulları, güvenlik ve fraud kontrol sistemleri ile bilgi alabilir. İyzico’nun gizlilik politikasına şu adresten ulaşılabilir; https://www.iyzico.com/gizlilik

Danışan doğrudan bir danışmandan randevu alırsa , randevu iptali ile ilgili prosedürü ve cezai bedeli ilgili danışman belirler. Danışan iptal koşullarını ve cezai bedelleri danışman ile konuşmakla yükümlüdür. Danışan randevuyu KonusaKonusa vasıtasıyla yaptığı durumda, site seans bedeli doğrudan bloke eder. Oturumdan 24 saat önce iptal edilen randevulardan hiçbir cezai bedel tahsil edilmez.

KonusaKonusa teknik sebeplerden ötürü kaçırılan yada geç kalınan randevular konusunda hiçbir sorumluluk taşımamaktadır. Teknik sebeplerden ötürü olusabilecek bu gibi durumlarda, randevunun bedelsiz olarak tekrar verilmesi kararı doğrudan danışmanın insiyatifindedir.

Fikri Mülkiyet Hakları

Hizmet içeriği, yazılım ve marka:

Hizmet içeriğinin tamamı telif hakkı, patent, marka tescili ve fikri mülkiyet haklarına tabi yasalar doğrultusunda korunmaktadır. İş bu gizlilik politikasını kabul ederek, KonusaKonusa tarafından aksi ifade edilmedikçe sitedeki hizmetlerin ve içeriğin bir kısmını yada tamamını, değiştirmeyeceğinizi, kopyalamayacağınızı, kiralamayacağınızı ve satmayacağınızı kabul etmiş olursunuz. Servisi kullanmaya uygun olduğunuz durumlarda, sadece sınırlı bir yetki ile, ticari olmayan amaçlar doğrultusunda hizmetlere erişiminiz sağlanır. Hiçbir veri madenciliği, veri yakalama, benzeri veri toplama yada ayıklama methodları kesinlikle yasaktır. Sitenin yada içeriğinin izin verilen kullanım amacı dışında değerlendirilmesi kesin olarak yasaktır ve aksi durumda verilen erişim hakkı derhal iptal edilir. Hizmetin altyapısını oluşturan teknoloji ve yazılım KonusaKonusa ve partnerlerinin malıdır. Bu gizlilik sözleşmesi ile ters mühendislik metodlarını yada benzeri metodları uygulayarak yazılım içeriğini tespit etmeye yönelik bir girişimde bulunmayacağınızı teyid etmiş olursunuz

Üçüncü parti içerikler

KonusaKonusa üçüncü partiler, danışmanlar yada danışanlar tarafından yayınlanan hiçbir içerikten sorumlu değildir. Ziyaretçiler bu içeriğin uygunluğu ve kullanılabilirliğini kendileri değerlendirmelidirler. KonusaKonusa paylaşılan hiçbir içerik üzerinde tarama yapmaz fakat KonusaKonusa ve yetkilendirilen ortaklarının kullanım kosullarına aykırı olan içeriği reddetme yada kaldırma hakkı saklıdır.

Kullanıcılar tarafından yayınanan içerikler

Kullanıcılar (danışan yada sadece site ziyaretçisi) site vasıtasıyla yayınladıkları içerik yada materyallerden doğrudan sorumludurlar. Kullanıcılar kendi yaratmadıkları yada sahip olmadıkları hiçbir içeriği paylaşmamalıdırlar. KonusaKonusa üzerinde içerik paylaşarak paylaşılan içeriğin şuan mevcut yada gelecekte geliştirilecek site operasyonları, reklam yada pazarlama faaliyetlerinde aşağıdaki şekil ve amaçlarda kullanılmasına izin verir; özel olmayan, global olarak kullanım, telifsiz ve sınırsız kullanım, tamamı ödenmiş, devredilebilir, alt lisanslama yapılabilir, süresiz, geri dönülemez; kopyalama, gösterim, aktarılma, dağıtım, saklama, değiştirme ve diğer hertürlü kullanım.

KonusaKonusa sizlerin hertürlü yorumunuza ve önerinize açıktır, lakin KonusaKonusa kullanıcıların yaptıkları tüm öneri ve yorumların üzerinde sınırsız özel ve ticari hakkını saklı tutar. Yorumu yada öneriyi yapan kullanıcıyı bilgilendirme yada ödeme mecburiyeti olmadan bunları ticari amaçlar için kullanabilir.

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

Siteyi kim olduğunuzu söylemeksizin veya herhangi bir kişisel bilgi vermeksizin ziyaret edebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi paylaşmayı seçer iseniz, artık KonusaKonusa için anonim bir kullanıcı olmaktan çıkarsınız. Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Politikasını kabul ederek kişisel bilgilerinizi, KonusaKonusa ile paylaşmaya onay vermeniz halinde, saklanmasına onay vermiş olursunuz. KonusaKonusa’nın aşağıdaki belirtilen kişisel bilgilerinizi toplayabileceğini ve saklayabileceğini kabul etmektesiniz; * Elektronik posta adresi, adres/iletişim bilgileri. * Sitedeki faaliyetlerinize istinaden, gerçekleşen işlemlere ilişkin bilgiler (randevu talebi, yorumlar, sizin kullanıcı hesabınıza bağlı olan tüm yorum ve içerikler gibi); * Site üzerinden yapılan yazışmalar, geri bildirimler ve KonusaKonusa’ya gönderilen mesajlar * Bilgisayar/donanım ve bağlantı bilgileri, sayfa görüntüleme istatistikleri, sayfaya gelen ve gidilen trafik bilgileri, ad data/reklam yayınları ile ilgili veriler, IP adresleri ve standart web log bilgisi/standart web günlüğü bilgileri dahil, siteyi ziyaret etmenizden, KonusaKonusa hizmetlerini kullanmanızdan, içerik ve reklamlarımız ile etkileşiminizden doğan diğer bilgiler; * Kimliğinizi doğrulamak amacıyla veya KonusaKonusa’nın ilgili politikalarını ihlal ettiğinize dair bir şüphe doğması halinde, sizden ek bilgiler isteyebiliriz * Demografik ve navigasyon verileri gibi diğer şirketlerden alınan bilgiler; * Üçüncü kişilerden sağlanan ek bilgiler

Kişisel Bilgilerinizin Kullanılması

KonusaKonusa’nın kişisel bilgileri toplamaktaki başlıca amacı, güvenli, sorunsuz, etkili ve kişiselleştirilmiş bir hizmet sağlamaktır. KonusaKonusa’nın kişisel bilgilerinizi aşağıda sayılan amaçlarla kullanabileceğini kabul etmektesiniz; * Talep ettiğiniz kullanıcı desteğini ve hizmetleri sağlamak; * Uyuşmazlıkları ve Sitedeki aksaklıkları çözümlemek; * Yasaklanma ihtimali olan veya yasaklanmış işlemleri veya kanuna aykırı faaliyetleri önlemek, bulmak ve araştırmak ve KonusaKonusa Kullanıcı Sözleşmesi’ni uygulamak; * Hizmetleri, içerikleri ve tanıtımlarımızı kişiselleştirmek, ölçmek ve geliştirmek; * KonusaKonusa ve KonusaKonusa’nın grup şirketlerine ilişkin hizmetleri, hedeflenen pazarlama, hizmet güncelleştirmeleri ve promosyon teklifleri ile ilgili tercih ettiğiniz iletişim kanalları çerçevesinde sizlere bilgiler vermek; * Elektronik posta ile pazarlama amaçlı tanıtımlar göndermek; (Tanıtımlarının gönderilmemesi ile ilgili talimatlar gönderilen elektronik posta da yer almaktadır) * Bilgileri doğruluğunu teyit etmek amacıyla karşılaştırmak ve bu bilgileri üçüncü kişiler ile doğrulamak.

Üçüncü parti linkleri ve içerikleri

Danışmanlar yada üçüncü partiler içerik, linkler paylaşabilir yada kullanıcıları başka sitelere yönlendirebilir. KonusaKonusa bu siteler yada kaynaklar üzerinde herhangi bir yetkisi olmadığı gibi sorumluluğu da yoktur ve hiçbiri tavsiye ediyor olarak konumlandırılamaz. KonusaKonusa yukarıda belirtilen site yada kaynaklar sebebiyle oluşabilecek hiçbir kayıp yada zarar konusunda sorumluluğu sahibi değildir. Danışanlarla ilgili site’de bulunan biografi ve iletişim bilgileri tamamen danışanlar tarafından beyan usulü ile verilmiş olup KonusaKonusa bu bilgilerin doğruluğunu garanti etmez.

Muafiyet

Hizmet ile ilişkili yada değil paylaşılan hertürlü içerik, kullanım şartlarına aykırı durumlar ve hizmete erişimle ilgili tüm anlaşmazlık durumlarında, KonusaKonusaı avukatlık ve mahkeme masrafları da dahil olmak üzere hertürlü dava ve talepten muaftır.

.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

Bu gizlilik sözleşmesiyle KonusaKonusa’yı; doğrudan, dolaylı, genel yada özel, başka durumların sonucu olarak gelişebilecek olan kayıplarınızdan sorumlu olmadığını kabul etmiş olursunuz. Aşağıdaki durumlar da dahil olmak üzere KonusaKonusa maddi yada manevi kayıplarınızdan sorumlu değildir;

 • Servisi kullanıp, kullanamamanızdan kaynaklı kayıplarınız.
 • Bilgilerinize yada hesabınına yetkisiz erişim sonucunda ortaya çıkan durumlar.
 • Servisle ilgili diğer hertürlü durum

*?*? Bazı yargı kurumları, yukarıda belirtilen sınırlamaları tesadüfi ve dolaylı kayıplar için kabul etmeyebilir. Bu gibi anlaşmazlık durumlarında yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Hizmetin bir kısmından yada kullanım şartları ile ilgili memnun olmadığınız durumlarda, dilediğiniz an hizmetten faydalanmayı sonlandırma hakkınız saklıdır.

Sonlandırma

KonusaKonusa herhangi bir sebep bildirmeksizin hesabınız hizmetin tamamını yada bir kısmına ulaşım ve kullanıma son verme hakkını saklı tutar. Bununla birlikte sitede hizmet veren danışmanlar da KonusaKonusa ve danışanlar ile ilişkilerini herhangi bir sebep bildirmeksizin bitirme hakkına sahiptirler. KonusaKonusa, hertürlü hileli, yolsuzluk içeren ve yasaya aykırı aktivite hususunda yasal yolları kullanacaktır.

Genel

Gizlilik Politikasında yer alan koşulları her zaman değiştirilebiliriz. KonusaKonusa Sık Sorulan Sorular (SSS) sayfalarımızda bazı sorularınızın cevaplarına ulaşabilirsiniz, bunlar dışında her konu için iletişim menüsünde yer alan form ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.