Bilgilendirme ve Onay Formu

KonuşaKonuşa Online Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

Danışan Bilgilendirme ve Onay Formu

Değerli KonuşaKonuşa Danışanı,

  • Bu yazıyla psikolojik danışmanlık süreciyle ilgili size bilgi vermek ve karşılıklı hak ve sorumluluklarımızı bildirmek istemekteyiz.
  • Danışmanlık, konusunda uzman kişilerle konuşarak sorunları aşma sürecidir.Görüşmelerde konuştuklarınız, gizlilik ilkesi çerçevesinde sizin izin vermediğiniz sürece danışmanınızla aranızda kalır. Bu ilke, ancak, kendinize ya da bir başkasına zarar vermeniz söz konusu olduğunda geçersiz kalır ve danışmanınız sizinle ilgili bilgileri gerekli gördüğü kişilerle paylaşabilir.
  • Bilgileriniz, kimliğinizi açık etmeyecek şekilde düzenlenerek, eğitim amaçlı toplantılarda, ruh sağlığı alanında çalışan meslektaşlarla paylaşılabilir.
  • Görüşmeler sizin seçiminize göre 30 ya da 50 dakikalık sürelerde yapılır. Belirttiğiniz saatte arandığınız halde telefona ya da görüntülü aramaya cevap vermeme durumunda seans hakkınızı kaybedersiniz ve bu durumdan danışan sorumludur. Geç kalmanız durumunda görüşmenin bitiş saati değişmez. Bu nedenle, bu süreçten en iyi şekilde faydalanabilmeniz için görüşmelerinize tam saatinde katılmanız beklenmektedir.
  • Terapistiniz, gerektiğinde, yardım almanız için sizi dışarıda başka bir uzmana yönlendirebilir ya da kendisi ile yüzyüze görüşme platformuna çağırabilir. Böyle bir durumda dışardaki görüşme sorumluluğu size aittir.
  • Online psikolojik danışmanlık her tür problem için uygun değildir. Eğer intihar düşünceleriniz var ise, lütfen yakınınızda bulunan bir psikiyatristten randevu alıp, yardım isteyiniz.