Online Psikolog, Psikolog, Online Psikolog Hizmeti, acil psikolojik destek, e psikolog, online terapi, ayrılık acısı nasıl geçer psikoloji, bedava online psikolojik danışmanlık, online psikolojik danışmanlık, evlilik sorunları psikolog, telefondan psikolojik destek, en iyi uzaktan yardım psikolog, psikolojik yardım hattı, psikolojik destek online, psikoterapi, 	 Psikoloji, Depresyon,Depresyon Tedavisi, Aile Danışmanlığı, Terapi, Kaygı Bozukluğu, Anksiyete Tedavisi, psikiyatrist, psikiyatri, obsesif kompulsif bozukluk, psikoterapi, depresif, evlilik terapisi, anksiyete belirtileri, psikolojik hastalıklar, panik atak nedir

Partneriniz ile yakınlığı arttırmanın 8 yolu

 

İnsanların psikolog ihtiyacının temel sebepleri arasında depresyon ve kaygı bozukluğu (anksiyete bozukluğu) gelmektedir. Obsesif kompulsif bozukluk denilen ve aslında kaygı bozukluğunun bir alt tipi olan duruma da psikolog ya da psikiyatrist terapi odasında sıklıkla rastlanır. Başvuran kişi ile yapılan görüşmelerde çoğunlukla yaşanan sıkıntının kaynağının yakın çevremiz (aile, arkadaş, eş, sevgili) ile yaşadığımız ilişkilerden kaynaklandığı görülür.

 

 

Özellikle sevgililik ve evlilik ilişkisi herkesin dikkatini zaman zaman yönlendirmek zorunda kaldığı, problem yaşandığı zaman hayatı zehir edebilen çok hassas bir alanımızdır. Herkes,burada mutlu olmanın sırrını bulmaya çalışır.Günümüzde çiftler yüzyüze terapiler kadar online psikolog hizmetleri ile de sorunlarına çözüm aramaktadır.

Aşağıdaki yazı evli çiftlerin mutluluk kaynaklarından birini tanımlıyor:

Psikolog Robert J. Sternberg’in yaptığı araştırmada 101 çiftin evliliğinde doyumu sağlayan en büyük faktörün ne olduğu araştırılmış ve  bunun “yakınlık hissi” olduğu ortaya çıkmış.

Yakınlık, diğer kişinin sizi tüm halleriniz ile ve tüm hallerinize rağmen bilip sevmesi diye tanımlanabilir. Bu, dürüstlüğe büyük bir adım atmakla ve kimi zaman incinebilir tarafınızı göstermekle mümkündür. Yakınlık hissi arttıkça, partneriniz ile tam bir bütünleşme yaşanır. Yani partnerinizin varlığında “evde hissetmek” duygusu gelir. Çözüme ulaşmak konusunda tüm yolları tükettiğini hisseden çiftler artık online olarak acil psikolojik desteğe ulaşma imkanlarına da sahiptirler. Online terapi günümüzde yaygınlaşan ve en az yüz yüze terapi kadar etkili olduğu kanıtlanmış bir yöntemdir. Bu yöndemde kamera kullanılabildiği gibi, online psikologlardan telefonla psikolojik destek almanız da mümkündür.


Ücretsiz Bilgi Almak İçin Lütfen Arayınız

0850 885 24 48
  • Yakın hissetmek için kendinizi daha fazla açın

“Yakınlık, bir başkası ile keşif sürecidir,”demiş Joel B. Bennett. Kendini açan ve karşısındakinin kendini açmasını teşvik eden kişiler yakınlık konusunda daha çok yol katederler.

 

  • Duygusal sohbetler için zaman ayırın

Duygusal sohbetler insanların en yakın hissettiği anlardır. Bunlar için vakit ayırmaya özen gösterin.

 

Psikolog ekibimizi bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

online terapi yapmadan önce psikologlarınızı araştırın, kendinize uygun psikoloğu seçin

  • Birlikte yeni ya da büyük birşey yapın

Çiftler birlikte birşey ürettikleri zaman,- örneğin bir kedi sahiplenmek, arkadaş ya da aileleri için güzel bir şey yapmak – gibi çok daha yakın hissederler. Ortak amaçların olması yakınlık hissini arttırır.

psikoloji-tedavisi-psikolog

  • Tanıdıklık

İlk günlerde çiftler birbirine yabancı iken, birbirleri hakkında öğrendikleri herşey yenidir ve bu sebeple heyecan vericidir. Ancak zamanla, herkes birbiri için çok daha bilinir hale gelir ve bazı ilişkiler için bu durum heyecanı kaybetmeye eşdeğerdir. Oysa ki çiftlerin birbirini bilmesi konusunda olumlu bir taraf da vardır. Sternberg bunun yakınlığa giden yol olduğunu söylemiştir.

Konusunda uzman online psikolog  desteği için randevu alın

TELE Terapi RandevusuWEB Terapi Randevusu
  • Rutini sarsmak

Sternberg’e göre her ilişkide yazılı olmayan kurallar vardır. Duygular, bu yazılı olmayan kuralların ihlali ya da değişimi ile ortaya çıkar. Aynı şeyi yapmaya devam edince bir duygu hissetmeyiz. Ama her zaman yaptığımız şeyi durdurunca, birdenbire bir duygu hissetmeye başlarız, ya da etrafımız hisseder. İlişkide beklenmedik bir şey oluşunca ilişkinin “canlı” olup olmadığı testten geçmiş olur. Büyük değişimler ilişki için yıpratıcı olsa da, küçük sürprizler ve beklenmedik değişiklikleri devreye sokmak ilişkiyi canlandırır ve yakınlığı arttırır.

psikoloji-tedavisi-psikolog

  • Uzaklaşmayı güçleştirmek

Evliliği tıkanmış olan bir çift bir yıllık tekne seyahatine çıkmaya karar vermiş. Bunu planlamaya başladıkları andan itibaren çift daha yakın hissetmeye başlamış. Daha önce öfke ve hayalkırıklığını ifade etmek güçken, tekneden ayrılamadıkları için varolan sorunlarını kaçmadan ya da kabalaşmadan halletmenin bir yolunu bulmak zorunda kalmışlar. Daha derin ve dürüst bir ilişki seviyesinden yola devam etmişler. Elbette tüm çiftlerin böyle bir imkanı olmayabilir. Teknolojinin gelişimi ile artık online terapi, gerek online görüntülü yada telefonla psikolojik destek alınabilen imkanlar sağlamaktadır. Bu yöntemin avantajlarından biri de kriz durumlarında acil psikolojik desteğe ulaşımı kolaylaştırmasıdır.

Psikolog ekibimizi bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

online terapi yapmadan önce psikologlarınızı araştırın, kendinize uygun psikoloğu seçin

psikoloji-tedavisi-psikolog-terapi

  • Açık olmanın güvenli olduğundan emin olun

Duygusal olarak güvenli olan bir ortamda sözel paylaşım arttıkça, yakınlık hissi de artar. Bu yüzden partnerinizi dinlerken yargılayıcı olmamaya özen gösterin ve iltişim için güvenli olan platformu inşa edin.  

psikolog-psikoloji-tedavisi-terapi

Psikolog ekibimizi bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

online terapi yapmadan önce psikologlarınızı araştırın, kendinize uygun psikoloğu seçin

  • Gerçekçi beklentiler

Herkesin kendini ifade ediş şekli farklıdır. Bazen ilişkilerde kadınlar, erkeğin suskunluğunu yakın olmama olarak algılamakta, halbuki bu durum erkeğin kendi yaşantısı içinde normal bir durumu ifade etmektedir. Partnerimizin “normalinin” ne olduğunu gözlemlemek, beklentilerimizi bu normun paralelinde oluşturmak gereksiz kırgınlıklara engel olabilir. Gelişen teknoloji ile çiftler bu sorunlarını çözmek konunda online psikolog hizmeti alma fırsatlarını değerlendirebilmektedir.

Psikolog ekibimizi bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

*Psychology Today’den alıntılar içerir.


İlişkiler konusunda uzman psikologlarımızdan randevu alın

TELE Terapi RandevusuWEB Terapi Randevusu

 


ERMANLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir