Online psikolojik danışma Online psikolog Online terapi.
    Bir ailede iletişim ve ilişkiler sağlıklı olduğunda her şey yolundadır. Ancak bazen yaşanan değişimler, mesela...

Aileler ve çiftler için psikolojik danışmanlık nedir ve niçin gereklidir?

 

Bir ailede iletişim ve ilişkiler sağlıklı olduğunda her şey yolundadır. Ancak bazen yaşanan değişimler, mesela bir çocuğun doğumu veya çocuğun okumak için evden ayrılması, modern yaşamın zorlukları, iş ve özel yaşam dengesinin iyi kurulamamış olması, ailede yaşanan bir kriz ailedeki dengeleri bozabilir. Çoğu aile bu sorunlarla başa çıkabilecek güce sahiptir, ama bazen profesyonel bir yardıma da gerek duyabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

online terapi yapmadan önce psikologlarınızı araştırın, kendinize uygun psikoloğu seçin.

 

 

Aile ve çiftlere psikolojik danışmanlık ne zaman gereklidir?

 

Aile üyeleri normal, gündelik hayatlarını sürdürmekte zorlanıyorsa,  aşırı duygusal tepkiler veriyorsa, aile üyelerinin arasındaki iletişimde (eşler arasında veya ebeveynler ile çocuk(lar) arasında sorunlar varsa ve sessizlikler artıyorsa, kişiler kendi içlerine kapanmaya başlamışsa, aileden birisi kendine ya da bir diğer aile üyesine şiddet uyguluyor veya bununla tehdit ediyorsa, umutsuzluk sık ifade edilmeye başlanmışsa, çocukların okul veya evdeki davranışlarında olumsuz değişiklikler varsa, ailenin yaşadığı travmatik deneyimle aile üyeleri baş etmekte zorlanıyorsa, ailede alkol/madde kötüye kullanımı varsa çift/aile yardım almayı düşünebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konusunda uzman online psikolog  desteği için randevu alın

TELE Terapi RandevusuWEB Terapi Randevusu

 

 Sağlıklı bir ilişki kurmayı öğrenebilmek

 

Aile ve çiftler için psikolojik danışmanlık almaya karar vermek önemli bir karardır. Aile veya çift sorunlarını kendi çözemediği için bir başarısızlık hissi yaşayabilir. Oysa ki terapiye karar vermek önemli bir adımdır. Terapiyi ailenin ilişkilerini güçlendirecek bir araç olarak düşünmek mümkündür. Psikolojik danışmanlık ile aile üyeleri daha sağlıklı iletişim kurmayı, sorunların farkına varıp çözebilmeyi ve birbirleriyle daha iyi ilişki kurmayı öğrenebilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Online Psikolojik Danışmanlık ile İlgili Ücretsiz Bilgi Almak İçin Lütfen Arayınız

0850 885 24 48

 

Aile üyelerinin birinde psikolojik bir sorun meydana geldiğinde

 

Aileler için psikolojik danışmanlık aileyi bir sosyal sistem olarak görür. Bu sistemin kendi yapısı ve iletişim biçimleri vardır. Anne babanın inançları ve değerleri, aile üyelerinin kişilik özellikleri, ve büyükanne ve büyükbabalar, hala, amca, teyze, dayı gibi geniş aile de bu sistemi etkilemektedir. Böylece, her aile kendi eşsiz kimliğini oluşturur. Bu kimlik o kadar güçlüdür ki tüm aile bireylerini etkiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aileler için psikolojik danışmanlık, aile üyelerinden birinin rahatsızlığının geniş ailedeki bir soruna işaret edebileceğini düşünür. Bu nedenle, sorunu olduğu düşünülen kişiyi tedavi etmenin pek işe yaramayacağını, tüm ailenin değerlendirilmesinin daha uygun olacağını varsayar. Ayrıca, aile bir sistem olarak düşünüldüğünde, ailenin bir üyesindeki değişim tüm ailenin yapısını, bunun yanı sıra da her bireyi etkiler. Dolayısıyla, aile üyelerinden herhangi birinin bir sorunu aile terapisi içinde çalışılabilir. Aile danışmanlığı sayesinde aile üyeleri birbirlerini anlamayı, birbirleriyle daha iyi iletişim kurmayı, sorunlarını daha sağlıklı bir şekilde çözmeyi öğrenebilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aylin Atmaca Koçak

Uzman Psikolojik Danışman

 

Konusunda uzman online psikolog  desteği için randevu alın

TELE Danışma RandevusuWEB Danışma Randevusu

ERMANLAR

Comments

  1. […] diğer önemli fikir de ‘işbirliği’dir ki burada ortak bir amaç için beraber çabalamak anlamına gelir. Bu da yakınlığı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir